Tarihçe
|
Vizyon
|
Misyon

Tarihçe

1955 yılında, dede Merhum ALİ İRFAN ERDİLİBALLI’nın Belediye Meydanı No:16 Söke/AYDIN adresinde SARAY MOBİLYA’yı kurması ile ERDİLİBALLI AİLESİ olarak mobilya sektörüne ilk adım atılmakla beraber bugünkü GİZEM MOBİLYA’nın da tohumları atılır. İlk mağazaları 800m² kapalı alana sahiptir.

Merhum ALİ İRFAN ERDİLİBALLI’nın çocuklarından ERDOĞAN ERDİLİBALLI'nın sektörde büyüme heyecanı ve azmi ile atılım yapıp, Yeşillik Cad.No:303 Karabağlar/İZMİR adresine mağaza açmaları Gizem Mobilya’ya bugünkü saygınlığını kazandırmıştır.

1965 yılında, dede Merhum FEHMİ ÇELİK’in mobilyanın kalbinin attığı Karacakaya Cad. No:138 Siteler/ANKARA adresinde FEHMİ MOBİLYA’yı kurması ile ÇELİK AİLESİ olarak sektöre ilk adım atılır. İlk mağazaları 1200m² kapalı alana sahiptir..

Yıllar sonra SARAY MOBİLYA’ya, dede Merhum ALİ İRFAN ERDİLİBALLI’NIN yerine 2.kuşak olarak oğulları HİLMİ ERDİLİBALLI, ERDOĞAN ERDİLİBALLI, ERDAL ERDİLİBALLI ve FEHMİ MOBİLYA’ya da, dede Merhum FEHMİ ÇELİK’İN yerine 2.kuşak olarak oğulları HAYATİ ÇELİK ve ZEKAİ ÇELİK öncülük etmiştir.

1975’den günümüze yeni hedefler doğrultusunda markalaşma süreci içerisinde, yılların birikimi ve tecrübesi ile iki soyadının sentezi ve her iki ailenin torunları olarak, müşterilerinin karşısına yeni kimliği ile GİZEM MOBİLYA olarak bugünlere gelmiştir.

İzmir’de ki ilk mağazaları şu anda faaliyet gösterdikleri Yeşillik Cad.No:303 Karabağlar/İZMİR adresi olup 1650m² kapalı alana sahiptir.

1999 yılından günümüze, dede Merhum ALİ İRFAN ERDİLİBALLI ve dede Merhum FEHMİ ÇELİK’ in torunları İLKER ERDİLİBALLI, H.İLKNUR (ERDİLİBALLI) ERGÜVEN ve BÜLENT ERGÜVEN, aynı heyecan aynı duygu aynı azim ve yeni hedeflerle 3.kuşak olarak mobilya sektöründe adlarından söz ettirmektedirler.

İzmir ve çevresinde müşterilerine daha fazla çeşit sunmak ve daha kaliteli hizmet vermek için 2003 yılında 1000m² kapalı alana sahip, Mehmet Akif Cad. No:28 Kısıkköy/İZMİR adresinde 2.mağazalarını açmışlardır.

ALİ İRFAN ERDİLİBALLI : 1925 MANİSA/DEMİRCİ doğumlu (1925-1995)
İlk Mağaza (1955) : Belediye Meydanı No:16 SARAY MOBİLYA Söke/AYDIN
FEHMİ ÇELİK : 1930 NİĞDE/KOYUNLU doğumlu (1930 2011)
İlk Mağaza (1965) : Karacakaya Cad. No:138 FEHMİ MOBİLYA Siteler/ANKARA

Gizem Tasarım Mobilya Dekorasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi 1955 yılında kurulmuş, İzmir ve çevresinde mobilya, dekorasyon ve proje alanında faaliyet gösteren bir firmadır. Üç kuşaktır aile şirketi olma geleneğini sürdüren, ege bölgesinde söz sahibi, köklü firmaların önde gelen isimlerinden biri olan Gizem Mobilya, ERDİLİBALLI bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Son olarak da yıllardır Amerika, Hollanda, İtalya Fransa, Almanya, Yunanistan, İngiltere, Rusya, Litvanya ve Dubai gibi bir çok ülkeye özel tasarım mobilya ve aksesuar göndermekte olup aynı kalitede ve segmentte talebin Türkiye'den de gelmesi üzerine, Yeşillik Cad. No:410 Karabağlar/İZMİR adresinde Gizem|exclusive adıyla Aksesuar ve Mobilya üzerine mağazalarını açmışlardır.

1.Mağaza: Yeşillik Cad. No:303 Karabağlar/İZMİR (1975)

2.Mağaza: Yeşillik Cad. No:410 Karabağlar/İZMİR (2015)